Prominent & Leading Wholesale Trader from Bengaluru, we offer 8mm tata tiscon cut n bent tmt bar, 16mm tata tiscon cut n bent tmt bar, 12mm tata tiscon cut n bent tmt bar and 10mm tata tiscon cut n bent tmt bar.
₹ 81.1 / Kg Get Latest Price
| Grade of Steel | Fe 550D |
| Brand of TMT Bar | Tata Tiscon |
| Diameter | 8 mm |
| Shape | Prefab Cage |
| Coating | Uncoated |
| Standard Compliance | IS 2502 |
| Bend Type | Standard Bend (90°) |
Minimum order quantity: 2000 Kg
We are engaged in offering 8mm TATA Tiscon Cut N Bend TMT Bar product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients.
₹ 78.1 / Kg Get Latest Price
| Grade of Steel | Fe 550D |
| Brand of TMT Bar | Tata Tiscon |
| Diameter | 16 mm |
| Shape | Prefab Cage |
| Coating | Uncoated |
| Standard Compliance | IS 2502 |
| Bend Type | Standard Bend (90°) |
Minimum order quantity: 2000 Kg
₹ 78.1 / Kg Get Latest Price
| Grade of Steel | Fe 550D |
| Diameter | 12 mm |
| Brand of TMT Bar | Tata Tiscon |
| Shape | Prefab Cage |
| Coating | Uncoated |
| Standard Compliance | IS 2502 |
| Bend Type | Standard Bend (90°) |
Minimum order quantity: 2000 Kg
₹ 79.1 / Kg Get Latest Price
| Grade of Steel | Fe 550D |
| Diameter | 10 mm |
| Brand of TMT Bar | Tata Tiscon |
| Shape | Prefab Cage |
| Coating | Uncoated |
| Standard Compliance | IS 2502 |
| Bend Type | Standard Bend (90°) |
Minimum order quantity: 2000 Kg
Mr. Sarvesh (Partner)
Mohan Steel Corporation
No.59/A, 10 Cross, 1 N Block Rajajinagar
Bengaluru - 560010, Karnataka, India