Prominent & Leading Wholesale Trader from Bengaluru, we offer 10mm jsw neosteel tmt steel bar, 8mm jsw neosteel tmt steel bar, 12mm jsw neosteel tmt steel bar and 16mm jsw neosteel tmt steel bar.
₹ 75 / Kg Get Latest Price
| Grade | Fe 550D |
| Diameter | 10 mm |
| Length | 12 m |
| Steel Type | TMT |
| Usage | Residential, Industrial, Commercial |
| Certification | IS 2062 |
| Brand | JSW Neosteel |
Minimum order quantity: 1500 Kg
We are engaged in offering 10mm JSW Neosteel TMT Steel Bar product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients.
₹ 74.5 / Kg Get Latest Price
| Grade | Fe 550D |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 12 m |
| Steel Type | TMT |
| Usage | Commercial, Residential, Industrial |
| Certification | IS 2062 |
| Brand | JSW Neosteel |
Minimum order quantity: 1500 Kg
₹ 71.5 / Kg Get Latest Price
| Grade | Fe 550D |
| Diameter | 12 mm |
| Length | 12 m |
| Steel Type | TMT |
| Usage | Residential, Industrial, Commercial |
| Certification | IS 2062 |
| Brand | JSW Neosteel |
Minimum order quantity: 1500 Kg
₹ 71.5 / Kg Get Latest Price
| Grade | Fe 550D |
| Diameter | 16 mm |
| Length | 12 m |
| Steel Type | TMT |
| Usage | Commercial, Industrial, Residential |
| Certification | IS 2062 |
| Brand | JSW Neosteel |
Minimum order quantity: 1500 Kg
Mr. Sarvesh (Partner)
Mohan Steel Corporation
No.59/A, 10 Cross, 1 N Block Rajajinagar
Bengaluru - 560010, Karnataka, India