Offering you a complete choice of products which include 10mm tata tiscon tmt steel bar, 16mm tata tiscon tmt steel bar, 12mm tata tiscon tmt steel bar and 8mm tata tiscon tmt steel bar.
₹ 73.6 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 10 mm |
| Grade | FE 550D |
| Product Series | Tiscon SD |
| Brand | TATA Tiscon |
| Length | 12 m |
| Unit | Kg |
| Coating | Tiscon Super Ductile |
| Usage | Bridges, High Rise |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 72.6 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 16 mm |
| Grade | FE 550D |
| Product Series | Tiscon SD |
| Brand | TATA Tiscon |
| Length | 12 m |
| Unit | Kg |
| Coating | Tiscon Super Ductile |
| Usage | High Rise, Individual House |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 72.6 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 12 mm |
| Grade | FE 550D |
| Product Series | Tiscon SD |
| Brand | TATA Tiscon |
| Length | 12 m |
| Unit | Kg |
| Coating | Tiscon Super Ductile |
| Usage | Individual House, High Rise |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 78.1 / Kg Get Latest Price
| Grade | FE 550D |
| Product Series | Tiscon SD |
| Diameter | 8 mm |
| Brand | TATA Tiscon |
| Length | 12 m |
| Unit | Kg |
| Coating | Tiscon Super Ductile |
| Usage | High Rise, Bridges |
Minimum order quantity: 500 Kg
We have gained vast industry experience in this realm for offering a wide array of TATA Tiscon TMT Steel Bars for our valued clients.
Mr. Sarvesh (Partner)
Mohan Steel Corporation
No.59/A, 10 Cross, 1 N Block Rajajinagar
Bengaluru - 560010, Karnataka, India