Our range of products include 8mm vizag tmt steel bar, 12mm vizag tmt steel bar and 10mm vizag tmt steel bar.
₹ 66.5 / Kg Get Latest Price
| Grade | Fe 550D |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 12 m |
| Steel Type | TMT |
| Usage | Residential, Industrial, Commercial |
| Certification | IS 2062 |
| Brand | Vizag Steel |
Minimum order quantity: 500 Kg
We are engaged in offering 8mm VIZAG TMT Steel Bar product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients.
₹ 63.5 / Kg Get Latest Price
| Grade | Fe 550D |
| Diameter | 12 mm |
| Length | 12 m |
| Steel Type | TMT |
| Usage | Residential, Commercial, Industrial |
| Certification | IS 2062 |
| Brand | Vizag Steel |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 65.5 / Kg Get Latest Price
| Grade | Fe 550D |
| Diameter | 10 mm |
| Length | 12 m |
| Steel Type | TMT |
| Usage | Residential, Industrial, Commercial |
| Certification | IS 2062 |
| Brand | Vizag Steel |
Minimum order quantity: 500 Kg
Mr. Sarvesh (Partner)
Mohan Steel Corporation
No.59/A, 10 Cross, 1 N Block Rajajinagar
Bengaluru - 560010, Karnataka, India